Máte otázky?

Potřebujete ještě něco vědět?

Pokud jste na webu nenašli odpověď na svou otázku, možná vám pomůže tato stránka.

Pro koho je systém Datarios vhodný?

Pro všechny, kdo chtějí ušetřit čas i peníze, bez ohledu na velikost firmy. Naším cílem je zjednodušit práci účetním, vyhnout se rutinnímu opisování dokladů a pomoct lidem dělat kvalifikovanější práci.

Jaké účetní systémy jsou podporovány?

Snažíme se, aby šíře podporovaných účetních a ERP systémů byla co největší. Intenzivně jednáme s výrobci ERP a účetních software a navazujeme další spolupráce. V tuto chvíli podporujeme tyto:

 • Money S3
 • Money S4
 • Money S5
 • Pohoda
 • iDoklad
 • Fakturoid
 • ABRA Flexi
 • formát souborů ISDOC

a na dalších formátech a systémech pracujeme. Připravujeme:

 • Duel
 • Helios
 • Byznys
 • QI
 • Vario
 • … a další
Mohu na jednom počítači provozovat více instancí systému Datarios pro několik firem naráz?

Ano, to není problém. V jednu chvíli můžete mít spuštěný Datarios přesně tolikrát, kolikrát potřebujete – vždy k jiné firmě a jiné agendě.

Jak vlastně Datarios pracuje?

Systém Datarios pracuje tak, že díky blízké integraci s jednotlivými ERP systémy dokážeme data z těchto systémů číst a zase naopak do nich záznamy zapisovat. Zajišťujeme tak blízkou integraci mezi jednotlivými účetními a ERP systémy, která nemá na trhu obdobu. Data, která si ze systému bereme tak transformujeme (standardizujeme) jejich formát a překládáme ho do “řeči” cílového software a právě blízké integraci děláme s daty to, co cílový software potřebuje. Načítáme a standardizujeme číselníky. Když už data jednou v digitální podobě jsou, tak s nimi pracujeme a nepřevádíme je do analogové podoby a pak znovu nedigitalizujeme. Digitální data prostě v DIGITÁLNÍ PODOBĚ ZŮSTANOU !!!

Jaké doklady v rámci Datarios přenášíte?

V současné době pracujeme s doklady typu – Faktury přijaté a Faktury vydané. Ale vzhledem k tomu, že známe datové struktury jednotlivých účetních a ERP systémů, tak dokážeme importovat jakékoliv doklady. V plánu máme v nejbližší době pokladní doklady. Další doklady budeme rozšiřovat dle potřeby našich zákazníků. Prozatím se zaměřujeme na rozšiřování báze software, se kterými budeme “komunikovat”.

Jste schopni spolupracovat i s jinými systémy než jsou účetní a ERP systémy?

Ano, jsme schopni spolupracovat a přenášet účetní data z jakýchkoliv systémů – pokud to dává smysl. Již jsme řešili integrace například s CRM systémy. Máme vlastní API rozhraní, na kterém můžeme přijímat data.  Je ale nutno říct, že tato řešení jsou vždy věcí analýzy požadavků a jedná se většinou o individuální integrace.

Umí Datarios zpracovávat PDF soubory?

Ano, umíme. Ač hlavní myšlenkou Datariosu nebylo vytěžovat a zpracovávat PDF, tak jsme z důvodu požadavku našich zákazníků tento způsob zpracování dat zajistili. Cílem Datariosu je co nejvíce automatizovat tok dat, být maximálně přesní a ušetřit účetním čas, tak jsme stáli před otázkou, jaký nástroj použít. Většina systémů na trhu nesplňuje naše požadavky na danou přesnost, proto jsme se vydali vlastní cestou získávání (těžení) dat z PDF. Máme svůj vlastní nástroj, který nám tyto procesy zajistí a zasadili jsme ho přesně do našeho “toku” dokladu v rámci zpracování dat. Výsledek je ten, že data z daného PDF jsou na stejné úrovni, jako data získaná v digitální podobě – z ERP nebo účetního sw, z ISCODu nebo jiného datového formátu.

Umíte Datarios pracovat s formátem ISDOC

Ano umíme. My s ISDOCem pracujeme a přistupujeme k němu jako k jednomu z datových formátů, který přichází do firmy mailem (nebo jinou cestou). My si tento formát načteme a převedeme jej na náš standardní formát, říkáme mu “Datarios objekt”, a pak s ním pracujeme jako se standardními daty z jiného účetního nebo ERP systému.

Je možné v Datarios schvalovat doklady před jejich přijetím? Máte nějaké Workflow?

Ano, Datarios umí zajistit schvalování dokladů – Datarios má dvě části – webovou a desktopovou. Desktopová část (říkáme ji interně “Outlook na faktury”) zajišťuje komunikaci s účetními a ERP systémy (přenos číselníků – středisek, zakázek, činností, smluv ..) je to rozhraní pro samotnou práci účetních při importu … . Druhou částí systému Datarios je webová část, kde probíhá registrace do systému, celková administrace práv … a součástí je i systém na schvalování – Workflow. Systém slouží jako vstupní brána dokladů do firmy – může být napojena na mailovou schránku a veškeré doklady, které sem přijdou, dokáže provést digitálně celým procesem schválení kdykoliv a odkudkoliv. Výsledků schválení může být podle libovolného scénáře několik – např. uložení schváleného dokladu na disk, import do ERP systému nebo účetního systému, vytěžení dat z PDF formátu … .

Jak se vlastně s Datarios pracuje? Co vlastně uživatel vidí?

Datarios je nástroj, který má maximálně zefektivnit a ulehčit práci účetním. Vytvořili jsme proto unikátní rozhraní, kterému interně říkáme “Outlook na faktury”, které má právě zajistit to, že z jednoho místa budete spravovat příchozí doklady. Uživateli je jedno, z jakého systému a odkud faktura přijde. My zajistíme to, že vám ho připravíme tak, jak čeká váš účetní nebo ERP systém. Nebudete muset odskakovat jinam, někde něco upravovat a dodefinovávat “těžení”. Našim úkolem je připravit vám vše tak, aby jste jen určili předkontaci – nebudete muset nic přepisovat. Takže uvidíte aplikaci, nainstalovanou u vás na PC, vedle vašeho účetního nebo ERP systému, se kterým si bude Datarios “povídat” :).

Existuje mobilní aplikace Datarios?

Pro rok 2021 připravujeme i mobilní aplikaci našeho systému, která by měla primárně sloužit pro pořizování a přenos Dokladů, případně pro jejich schvalování.

Příklad použití: Pojedete něco nakoupit nebo dostanete doklad např. za nákup PHM, tak aby jste jej neztratili, spustíte aplikaci (která bude přihlášena do vašeho Datarios systému) a pomocí fotoaparátu na vašem mobilním telefonu zajistíte fotografii dokladu. Po vašem schválení (hlavně z hlediska kvality) dojde k přenosu na server systému Datarios, kde už jej uvidí účetní a může s dokladem nakládat – schválit, zaúčtovat … .

 

Nenašli jste odpověď na to, co vás zajímá? Napište nám a my vám co nejrychleji odpovíme.

Za podpory: