Výrazné snížení času na zpracování
FK Bau a. s.

FK Bau, a.s., je ryze česká stavební společnost, působící na stavebním trhu již od roku 2002. Hlavním předmětem jejího podnikání je výstavba vodovodů, kanalizací a plynovodů. Zajišťuje zemní práce, realizaci komunikací a zhotovení základových desek, včetně rozvodů inženýrských sítí pro rodinné domy. Společnost se stále rozvíjí, a to nejen obratem, ale také v oblastech působení, kdy v roce 2020 založila divizi Morava, která bude pokrývat požadavky klientů na Moravě a Slovensku. 

Firma pro svoji práci využívá systém Pohoda SQL a platformu iPodnik. Do Pohody každý měsíc účetní ručně zapisují a účtují velké množství dokladů včetně naskenovaných příloh. Na schvalování dokladů používají software třetí strany.

Datarios jsme instalovali a zprovoznili na platformě iPodnik. Nastavili jsme ho tak, aby nenarušil stávající systém schvalování, na který jsou ve společnosti FK Bau zvyklí. Paní účetní vytipovala doklady, které se nejvíce opakují, tyto doklady jsme začali vytěžovat a automatizovat prioritně. Postupně jsme přidávali další doklady od různých dodavatelů. Diskutovali jsme s  paní účetní nastavení zaúčtování dokladů a jejich požadavky na automatizaci a validaci účtovaných dokladů. Na základě potřeb společnosti jsme rozšířili Datarios o některé další užitečné funkce.  

Výsledkem implementace je automatické zpracování, vytěžování a zapisovaní dokladů do účetního systému Pohoda SQL, a to včetně originálu dokladu a dalších příloh, které přicházejí do emailové schránky společně s fakturou. 

Datarios automaticky vytěžuje a zapisuje doklady do Pohody SQL.

“Díky vytěžovacímu systému Datarios, má naše společnost FK Bau, a.s. výrazné snížení časové náročnosti na manuální zpracování, třídění a ruční zadávání dokumentů. Zamezuje chybovosti, kdy systém kontroluje správnost vytěžených dat oproti fyzické faktuře. Křížovou kontrolou si systém porovnává číselníky našeho sw Pohoda a automaticky dle individuálního nastavení šablon účtuje nejen na zadané předkontace, ale i speciálně nastavené požadavky společnosti. Největší dík patří  týmu Datarios společnosti K-system.CZ s.r.o., který svým profesionálním a velmi ochotným přístupem, se stará o to, aby vše fungovalo skvěle a rychle.” 

Monika Šlingerová 
účetní společnosti

DOKONALÝ SCHVALOVACÍ PROCES

Obor:
Stavebnictví

Společnost SMO a.s. se věnuje především stavební činnosti v pozemním stavitelství, dopravních a inženýrských stavbách.  Nabízí veškeré druhy výstavby, rekonstrukce a... zobrazit více

Ing. Eva Gajdůšková
Vedoucí IT
| SMO a. s.

Skenování faktur je pro nás minulostí

Obor:
Energetika

Společnost ČEZ Energetické produkty se zabývá dalším zpracováním vedlejších energetických produktů v elektrárnách skupiny ČEZ. Řadu let řešila příjem a schvalování dokladů... zobrazit více

Mgr. Pavel Šleška
jednatel společnosti
| ČEZ Energetické produkty, s.r.o.

    Během 10 minut vám představíme, jak konkrétně pomůže Datarios vaší firmě.
    Nechte nám na sebe číslo a my vám zavoláme , až se vám to bude hodit.

    Za podpory