Automatické zaúčtování účtenek a cestovních dokladů
ComSource

Společnost ComSource s.r.o. je IT společnost, která pomáhá svým zákazníkům se síťovou bezpečností, ICT zabezpečením a infrastrukturou. Její zaměstnanci hojně využívají platformu Fidoo, a to jak pro evidenci a schvalovaní plateb pořízených firemními platebními kartami, tak pro evidenci a schvalování cestovních dokladů. Z těchto dvou agend je generován každý měsíc značný počet dokladů, které je potřeba zpracovat, zaúčtovat a zaevidovat. Firma ComSource pro vedení svého účetnictví používá účetní systém ABRA Flexi.

Účetní zpracovávala doklady tak, že každý měsíc ručně exportovala výpisy z platebních karet a cestovní doklady do Excelu. Každý zaměstnanec byl povinen přinést účtenky fyzicky. Následně paní účetní kontrolovala a zpracovávala dle přiložených účtenek řádek po řádku a účtovala do účetního programu ABRA Flexi.

Dohodli jsme se, jaké informace potřebuje účetní přenášet z ABRY do Fidoo a jaké naopak z Fidoo do ABRY tak, aby mohly být účtenky a cestovní doklady zaúčtovány přesně podle jejich požadavků. My jsme navrhli a implementovali modul, který zajištuje napojení na Web API, které poskytuje Fidoo.

Po schválení automaticky vytvořeného výdaje příslušným vedoucím, přechází doklad ke kontrole paní účetní. Jakmile účetní překontroluje daný výdaj a zadá potřebné informace k přenosu, může být výdaj uzavřen. Po uzavření je doklad do několika minut zaúčtován do ABRY Flexi bez jakéhokoli lidského zásahu.

Datarios nám zcela automaticky přenáší a účtuje jak účtenky, tak cestovní doklady, a to včetně originálů dokladů z platformy Fidoo.

Každý měsíc jsme trávili hodiny ručním exportováním, zpracováním a účtováním dokladů z Fidoo. Datarios nám zajistil plně automatické zpracování. Tyto doklady pro nás nyní prakticky neznamenají žádnou práci. Na týmu Datarios oceňuji jeho komunikativnost, otevřenost, a to, jak nám vyšli vstříc, dokázali splnit všechny naše požadavky na plně automatický přenos dat.“

Klára Kaletová
Účetní firmy

Výrazné snížení času na zpracování

Obor:
Stavebnictví

FK Bau, a.s., je ryze česká stavební společnost, působící na stavebním trhu již od roku 2002. Hlavním předmětem jejího podnikání je výstavba vodovodů, kanalizací a plynovodů.... zobrazit více

Monika Šlingerová 
účetní společnosti
| FK Bau a. s.

Skenování faktur je pro nás minulostí

Obor:
Energetika

Společnost ČEZ Energetické produkty se zabývá dalším zpracováním vedlejších energetických produktů v elektrárnách skupiny ČEZ. Řadu let řešila příjem a schvalování dokladů... zobrazit více

Mgr. Pavel Šleška
jednatel společnosti
| ČEZ Energetické produkty, s.r.o.

    Během 10 minut vám představíme, jak konkrétně pomůže Datarios vaší firmě.
    Nechte nám na sebe číslo a my vám zavoláme , až se vám to bude hodit.

    Za podpory