DOKONALÝ SCHVALOVACÍ PROCES
SMO a. s.

Společnost SMO a.s. se věnuje především stavební činnosti v pozemním stavitelství dopravních a inženýrských stavbách.  Nabízí veškeré druhy výstavby, rekonstrukce a modernizace v oborech průmyslových staveb, občanské výstavby, inženýrské a ekologické výstavby, zemních prací, vč. hutnění, rekultivací a demolicí. Součástí skupiny SMO jsou i další dceřiné společnosti, které se zabývají různými obory.  

 

Veškerá účetní agenda ve společnosti SMO byla v papírové podobě. Doklady se do společnosti dostávaly různými cestami. Někdy doklady vůbec nedorazily, někdy se duplikovaly a někdy zase nešly dohledat. Dalším velkým problémem bylo složité a zdlouhavé schvalování. Doklady se vždy musely vytisknout a absolvovat schvalovací kolečko, přes manažery projektů, stavbyvedoucí v terénu, až po vedoucí pracovníky ve skladech.

Všechny účetní doklady jsou již zpracovávány pomocí Datariosu. Protože se tak děje digitálně a jedním kanálem, nedochází k jejich ztracení nebo duplicitám. Složité schvalování je prováděno pomocí webové aplikace odkudkoliv a kdykoliv. Účetní mají doklady na jednom místě a mohou velice efektivně pracovat. Výrazně se tak zrychlil provoz celého schvalování a zpracování účetních dokladů.  Dalším problémem byla přefakturace mezi většinou společností ve skupině SMO. Ta se nyní provádí v digitální podobě, a přenos dokladů probíhá na jedno kliknutí, bez chyb a během několika jednotek minut.

Výsledkem implementace je celkové zefektivnění schvalování a zpracování přibližně 600 účetních dokladů měsíčně. Ve schvalovacím procesu je použito více než 50 různých schvalovacích cest a probíhá z různých míst, např. z kanceláře, z terénu, na stavbě nebo ve skladu. Zápis se provádí do účetního systému Money S5, a to včetně originálu dokladů a dalších příloh, které přicházejí do emailové schránky a jsou pomocí Datariosu schvalovány a účtovány.

Datarios umožňuje velké množství schvalování prakticky odkudkoliv.

Díky systému Datarios má společnost SMO mnohem efektivnější tok účetních dokladů ve firmě. Výrazně se snížila celková doba, chybovost zpracování a schvalování dokladů. Management si chválí, že může sledovat tok dokladů ve firmě, a zejména to, kdo a kdy doklady schválil. Schvalovatelé naopak, že mohou doklady schvalovat odkudkoliv, a účetní, že jim doklady chodí včas, neztrácí se a jsou na jednom místě. Chtěla bych poděkovat týmu Datarios za hladký průběh celé implementace, proškolení obsluhy a předání systému v dohodnutém termínu. Dále za rychlý a ochotný přístup podpory Datarios.

 

Ing. Eva Gajdůšková
Vedoucí IT

Výrazné snížení času na zpracování

Obor:
Stavebnictví

FK Bau, a.s., je ryze česká stavební společnost, působící na stavebním trhu již od roku 2002. Hlavním předmětem jejího podnikání je výstavba vodovodů, kanalizací a plynovodů.... zobrazit více

Monika Šlingerová 
účetní společnosti
| FK Bau a. s.

Skenování faktur je pro nás minulostí

Obor:
Energetika

Společnost ČEZ Energetické produkty se zabývá dalším zpracováním vedlejších energetických produktů v elektrárnách skupiny ČEZ. Řadu let řešila příjem a schvalování dokladů... zobrazit více

Mgr. Pavel Šleška
jednatel společnosti
| ČEZ Energetické produkty, s.r.o.

    Během 10 minut vám představíme, jak konkrétně pomůže Datarios vaší firmě.
    Nechte nám na sebe číslo a my vám zavoláme , až se vám to bude hodit.

    Za podpory