EFEKTIVNÍ A RYCHLÝ PŘENOS DAT
Optida s. r. o.

Účetní kancelář OPTIDA s. r. o. se stará o kompletní účetnictví třiceti firmám z regionu. Mezi její klienty patří farma s hotelem a restaurací, zážitková firma, obchod s květinami, výrobce nábytku nebo řemeslníci. Doklady od svých klientů dostávala většinou na poslední chvíli v papírové podobě různými kanály, které musely účetní pořizovat ručně. 

Tím, že jde o účetní kancelář, klienti byli k novému systému zasílání dokladů trochu nedůvěřiví. Nicméně se ihned první měsíc podařilo šest klientů přesvědčit a oni začali doklady posílat elektronicky. Bylo tím dosaženo zavedení elektronické formy zasílání, průběžného zpracování dokladů a účetní nyní může doklady účtovat nezávisle na tom, kdy ji někdo doručí doklady fyzicky.  

Další krokem digitalizace účetních procesů bude přesvědčit i zbývající klienty a připravit těžení dokladů a jejich automatické zaúčtování do systému Pohoda. Současně s tímto krokem bude zprovozněna i aplikace pro focení a zasílání účtenek. 

 „Ze začátku jsme měli obavy z toho, jak naše klienty přesvědčit, aby nám posílali doklady elektronicky. Po třech měsících používání Datariosu si nedokážeme ani my, ani naši klienti představit, že bychom se vrátili ke starému způsobu zpracování dokladů“. 

Naši klienti jsou spokojeni, že už nemusí nosit doklady v krabicích.

Datarios je nedílnou součástí naší účetní kanceláře. Postupně na elektronické zasílání dokladů přechází všichni naši klienti. Celá implementace i používání systému Datarios funguje bez nejmenších problémů a díky průběžnému zasílání a zpracování dokladů máme více času, věnovat se skutečně důležité a smysluplné práci. A to samé mohu říct o našich klientech.

Zdislava Sedláková
hlavní účetní

Výrazné snížení času na zpracování

Obor:
Stavebnictví

FK Bau, a.s., je ryze česká stavební společnost, působící na stavebním trhu již od roku 2002. Hlavním předmětem jejího podnikání je výstavba vodovodů, kanalizací a plynovodů.... zobrazit více

Monika Šlingerová 
účetní společnosti
| FK Bau a. s.

Skenování faktur je pro nás minulostí

Obor:
Energetika

Společnost ČEZ Energetické produkty se zabývá dalším zpracováním vedlejších energetických produktů v elektrárnách skupiny ČEZ. Řadu let řešila příjem a schvalování dokladů... zobrazit více

Mgr. Pavel Šleška
jednatel společnosti
| ČEZ Energetické produkty, s.r.o.

    Během 10 minut vám představíme, jak konkrétně pomůže Datarios vaší firmě.
    Nechte nám na sebe číslo a my vám zavoláme , až se vám to bude hodit.

    Za podpory